• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
 • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
 • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
 • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
 • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
 • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
 • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
 • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
 • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
 • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI HAKKINDA

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası 14 Şubat 1970 yılında ESNAF VE KÜÇÜK SANATKARLAR DERNEĞİ  50 kişilik kuruluş beyannamesi imzalanarak Alanya Kaymakamlığına müracaat edilerek ilk adım atılmıştır. 28 Nisan 1970 tarihde Bakanlık tarafından kuruluşumuz onaylanmış. 04 Haziran 1970 tarihinde ilk kuruluş Genel Kurul toplantısı yapılarak yönetim kurulu seçilmiştir.

Yönetim kurulu Mustafa ÜNAL, Salih DORU, Metin KÖSEOĞLU, Mehmet CÜCE, ve  Hüseyin ÇALIŞER den oluşmuştur. Görev bölümü sonucu Başkan Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Salih DORU ve Katip üyeliğine Metin KÖSEOĞLU getirilmiştir.Kısa bir süre

sonra Olağan üstü toplantıya gidilerek   02 Temmuz 1970 tarihinde olağan Üstü Genel Kurulu yapılarak yeni bir Yönetim kurulu seçilmiştir.Yönetim Kuruluna Mustafa ÜNAL, Hasan CİĞERCİ, Metin KÖSEOĞLU, Turgut GÖKGÜL ve Yılmaz DÜŞÜN getirilmiştir. Görev bölümü yapılarak, Başkan  Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Turgut GÖKGÜL, Katip Üyeliğine Metin KÖSEOĞLU seçilmiştir.

17.05.1991 yılında 507 sayılı kanunda yeni bir düzenleme yapılarak, dernek ismi Oda olarak değiştirilmiştir. 20.05.1991 tarihinde odamız Şekerhane mah. Eczacılar Cad. İzzet Azakoğlu Apt. kat:2 de bir daire satın alarak  ilk kendi  hizmet binasına kavuşmuştur.Daha sonraki yıllarda Oda hizmet binasının küçük gelmesinden dolayı daha büyük bir dairenin aranması ile şu anda hizmet verilen 3 adet daire satın alınarak hizmet verilmektedir.
 • BAŞKAN
 • YÖNETİM KURULU
 • DENETİM KURULU
 • PERSONEL

NURİ DEMİR

1950 yılında  Alanya’ nın şekerhane mah. doğdum. İlkokulu Barbaros ilkokulunda okudum. Orta öğretimi Alanya lisesinde tamamladım. Evli 3 çocuk babasıyım. Meslek hayatıma 1965 yılında istanbul' da yorgancılık mesleği ile başladım . 1968 yılında ilk işyerimi Alanya da açtım. Yorgancılığı 1989 yılına kadar devam ettim. 1989 yılından itibaren hırdavat işleri ile meşgul olduktan sonra, 2008 yılından itibaren hala dondurmacılık mesleği  ile iştigal etmekteyim. 1999-2006 yılları arasında Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan vekilliği yaptım. 09.03.2014 tarihinden buyana Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı olarak görev yapmaktayım.  
     
  Nuri DEMİR (Başkan)   
     
      
Ali İhsan ÖZDEMİR (Baş. Vek)  Ali MECEK (Üye)  Aziz ÇOBAN(Üye)
     
      
 Adem ŞANLI(Üye)  Alirıza AYKAÇ(Üye)  Hıdır SÖNMEZ(Üye)
     
     
 Osman AKSOY (Üye) Serdar ÜNALAN (Üye)  Yunus ÖNAL (Üye)
     

 

 Süleyman HASTÜRK(Üye)
 

 
   
Mustafa YILMAZ(Den. Krl. Baş.)  Emel KODAL (Üye)  Mustafa ŞAHİN(Üye) 
 
     
 Ali UĞUR (Genel Sekreter) Gülşen KÖYLÜ (Basit Usul Muh. Fatih BELEN (Memur)
     
     
  Funda SEZER (Çaycı)

TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 2
Dün Tekil 233
Bugün Tekil 94
Toplam Tekil 363784