+90 242 513 18 52

Esnaf ile Sanatkârlarımız Bu Ülkenin ve Milletin Omurgasıdır

  • img

Bize Ulaşın

ALESO

ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası 14 Şubat 1970 yılında ESNAF VE KÜÇÜK SANATKARLAR DERNEĞİ  50 kişilik kuruluş beyannamesi imzalanarak Alanya Kaymakamlığına müracaat edilerek ilk adım atılmıştır. 28 Nisan 1970 tarihde Bakanlık tarafından kuruluşumuz onaylanmış. 04 Haziran 1970 tarihinde ilk kuruluş Genel Kurul toplantısı yapılarak yönetim kurulu seçilmiştir.

Yönetim kurulu Mustafa ÜNAL, Salih DORU, Metin KÖSEOĞLU, Mehmet CÜCE, ve  Hüseyin ÇALIŞER den oluşmuştur. Görev bölümü sonucu Başkan Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Salih DORU ve Katip üyeliğine Metin KÖSEOĞLU getirilmiştir.

Kısa bir süre sonra Olağan üstü toplantıya gidilerek   02 Temmuz 1970 tarihinde olağan Üstü Genel Kurulu yapılarak yeni bir Yönetim kurulu seçilmiştir.Yönetim Kuruluna Mustafa ÜNAL, Hasan CİĞERCİ, Metin KÖSEOĞLU, Turgut GÖKGÜL ve Yılmaz DÜŞÜN getirilmiştir. Görev bölümü yapılarak, Başkan  Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Turgut GÖKGÜL, Katip Üyeliğine Metin KÖSEOĞLU seçilmiştir.

17.05.1991 yılında 507 sayılı kanunda yeni bir düzenleme yapılarak, dernek ismi Oda olarak değiştirilmiştir. 20.05.1991 tarihinde odamız Şekerhane mah. Eczacılar Cad. İzzet Azakoğlu Apt. kat:2 de bir daire satın alarak  ilk kendi  hizmet binasına kavuşmuştur.Daha sonraki yıllarda Oda hizmet binasının küçük gelmesinden dolayı daha büyük bir dairenin aranması ile şu anda hizmet verilen 3 adet daire satın alınarak hizmet verilmektedir.


. Günümüze Kadar Görev Yapmış Başkan, Yönetim ve Denetim Kurulu

. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kurucu Üyeleri

ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Nuri DEMİR

Başkan

Osman AKSOY

Başkan Vekili

Ali İhsan ÖZDEMİR

Üye

Ali MECEK

Üye

Aziz ÇOBAN

Üye

Adem ŞANLI

Üye

Alirıza AYKAÇ

Üye

Hıdır SÖNMEZ

Üye

Serdar ÜNALAN

Üye

Yunus ÖNAL

Üye

Süleyman HASTÜRK

Üye
ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI

DENETİM KURULU LİSTESİ

Mustafa YILMAZ

Denetim Kurulu Başkanı

Emel KODAL

Üye

Mustafa ŞAHİN

Üye
ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI

PERSONEL LİSTESİ

Ali UĞUR

Genel Sekreter

Fatih BELEN

Memur

Gülşen KÖYLÜ

Basit Usül Muhasebe

Funda SEZER

Basit usül muhasebe

Gürkan Yenialp

Basit Usül Muhasebe

Makbule Akbaş

Çaycı